Najpopularniejsze pozycje do spania wśród par i ich znaczenie

Zasypianie obok ukochanej osoby redukuje stres i daje ogromną dawkę poczucia bezpieczeństwa. Sposób, w jaki śpicie razem, może wiele mówić o Waszej relacji.
blog_pozycje
Spanie z partnerem może być zarówno komfortowe, jak i ciekawe z psychologicznego punktu widzenia. Zasypianie obok ukochanej osoby redukuje stres i daje ogromną dawkę poczucia bezpieczeństwa. Sposób, w jaki śpicie razem, może wiele mówić o Waszej relacji – od głębokiego związku emocjonalnego, po skrywane pragnienia ucieczki do własnej przestrzeni. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym pozycjom i temu, co mogą one oznaczać.

“Na łyżeczkę” - klasyka komfortu

Istnieją dwie wersje – z "mniejszą łyżeczką" i "większą łyżeczką". Ten, kto jest większą łyżeczką, czuje się odpowiedzialny za ochronę i opiekę nad mniejszą łyżeczką. Nie trudno się domyślić, że w roli większej łyżeczki (strona obejmująca) najczęściej występują mężczyźni, natomiast kobiety lepiej czują się w roli łyżeczki mniejszej (strona obejmowana). Spanie w takiej konfiguracji oznacza, że jesteście ze sobą bardzo blisko, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie oraz, że czujecie się bezpiecznie i komfortowo w swoim towarzystwie.

Romantyczne “twarzą w twarz”

Jesteście parą, która ceni sobie intymność i bliskość. Chcecie być ze sobą jak najbliżej, nawet podczas snu. Ta pozycja wskazuje na głęboki związek emocjonalny i chęć bycia blisko partnera przez cały czas…a na pewno do czasu aż jedno zje dużą ilość czosnku na kolację 😉

“Plecami do siebie” - niezależni, ale czy aby na pewno?

Szanujecie swoją przestrzeń i niezależność, ale nadal jesteście ze sobą blisko. Ta pozycja pokazuje, że możecie być razem, nie rezygnując z własnej przestrzeni osobistej. To idealna pozycja dla tych, którzy nie chcą dzielić się kołdrą, ale nadal chcą czuć ciepło partnera.

“Na krawędzi” - ucieczka od partnera

Może oznaczać, że macie trochę problemów, które warto byłoby omówić. Spanie na krawędzi łóżka może sugerować, że czujecie potrzebę dystansu lub przestrzeni. Jest to także swego rodzaju ryzyko – jeden fałszywy ruch i błyskawicznie można znaleźć się na podłodze…wdrapywanie się z powrotem na łóżko może być dobrym momentem, aby przerwać “ciche dni” i zreflektować się nad ostatnimi wydarzeniami.

“Splątani”

Trudno o bardziej intymną pozycje do spania. Para jest w siebie mocno wtulona, nogi są wzajemnie splecione i praktycznie tworzy się jeden organizm. Bardzo romantyczna wizja, która najczęściej zdarza się tylko na filmach. W rzeczywistości już po krótkiej chwili leżenia w takiej pozycji można usłyszeć jęki i narzekania w stylu “ręka mi ścierpła”, “głośno oddychasz”, “gorąco mi”.

Spanie z psem

Kochacie swojego psa jak członka rodziny i nie wyobrażacie sobie nocy bez jego obecności. Jesteście gotowi do prawdziwych poświęceń dla komfortu swojego pupila, co pokazuje Waszą troskliwość i miłość. Pies najczęściej zajmuje 80% łóżka, zostawiając Wam po 10% na osobę. Poranne bóle pleców i noc bez kołdry to dla was codzienność, ale czego się nie robi dla ukochanego psa 😉

Niezależnie od tego, jak śpicie, najważniejsze jest, abyście oboje czuli się komfortowo i szczęśliwie. A jeśli któreś z Was narzeka na brak przestrzeni, zawsze można rozważyć zakup większego łóżka…